

UPEA MAISEMA HAIKON KARTANON Sisäpihalla….Ihana KUVAUSPAIKKA

KUVATTU HAIKON KARTANOSSA, PORVOO….
Viihtyisä, Tyylikäs ja Historiallinen Ympäristö…
SYKSYISEN Viikonlopun päivänä, samalla Kiersin HAIKON KARTANON Rakennuksia ja Puistoa ihailin Rakennusten ympärillä olevaa Tyylikästä PUISTOA.
Minulla oli SEURAA, tälläkertaa serkkuni joka kuvasi.
ONNISTUNEITA ja HIENOJA Kuvia vai MITÄ? Itse kuvasin myös eli Valmistin BLOGIJUTTUA Etukäteen.


SYKSY PÄIVÄN ASU ja ASUSTEET
JAKKU….Takit vaihtoehtoja
PAIDAT….Vaihtoehtoja
Uudet FARKUT
SYKSY ASUSTEET…
KENGÄT ja SHOPPAILUKASSI

PUISTOSSA, PUUTARHA….


Oli SADE päivä, mutta Sade sopivasti taukosi kun Olimme ulkona.
IHANA Puinen kuja ja VILLIVIINIT….KATSO myös HAIKON KARTANO Artikelit, Artikkelisarja 1 -3/3.




SISÄTILAT….HAIKO SPA&CONGRESS



Tyylikkäitä ja UPEITA KUVIA vai mitä?
Yleensä otan SELFIEITÄ….Olisi kiva kun joku toinen aina kuvaisi.


Kuvaajana ja Seurana toimi Ihana SERKKUNI, jonka kanssa pidämme Säännöllisesti yhteyttä, vaikka näemme harvoin. Olemme olleet yhteydessä Lapsuudesta asti, ensin perheet. Olemme SUKULAISSIELUJA ja Sukulaisia….Kaikkien Sukulaisten tai YSTÄVIEN kanssa Ei tule samalla tavalla toimeen ja läheiseksi, kuin toisten ja Harvojen Sukulaisten kanssa. ARVOSTAN&TYKKÄÄN….Pidä huolta&Yhteyttä Perhe, Ystävät, Sukulaiset


TÄMÄN Viikon KYNSIEN VÄRI on Sinipunainen eli Purppura, violetti



AIEMMIN KUVATTUNA….siis itse kuvattuna kuten yleensä
SYKSY PÄIVÄN ASU, Yläosat ja Asusteet.

SYKSY PÄIVÄN ja KUVAUSPÄIVÄN ASU

Trendikäs ja Uusi
PAITA, hihaton

Aiemmin SHOPPAILUPÄIVÄNÄ, Sovitin 2 Ihanaa paitaa…Valitettavasti lyhythihainen, ihanat&trendikkäät Hihat oli liian ahdas ja pieni.
OSTIN Oikella puolella olevan IHANAN hihattoman paidan.

KATSO PAIDA yksityiskohtia, HIUKSET ja KORUT Kuvasta….
Kuvissa PAIDAN alla on Puolipoolo, lyhyet hihat.
Uudet FARKUT, Tiukat

PERUSFARKUT, Tiukka malli ja Tummempi pesu.
ETUPUOLI ja TAKAPUOLI

Minä Tykkään Käyttää Tiukkoja ja Joustavia HOUSUJA mm. FARKKUJA. Useammat FARKUY, pesut löytyvät VAATEKAAPISTA.
MUOTIMAAILMASSA NYT Trendikkäitä Suoria ja BOYFREND FARKKUJA etsin vielä, oikea pesu ja malli pitää löytyä.
JAKKU


JAKUT…TAKIT
KÄYTÖSSÄ ympärivuoden, aina tarvittaessa. NYT kun on SYKSY ja Sää viilenee, on otettava taas JAKUT, TAKIT jne. KÄYTTÖÖN
FARKKUTAKKI käytössä Kesällä, NAHKATAKKI Pitempään. Myös Trendikäs BEIGE takki käytössä.
JATKETAAN TAKEISTÄ myöhemmin lisääää

TAKKI ja YLÄOSA Vaihtoehtoja…

NEULEHUPPARI
Neulehuppari on Kesällä ahkerassa käytössä, on kassissa tai päällä tarvittaessa.


Trendikäs Paita&Pitkähihainen paita… NEULEPAITA

KATSO aiemmat MUOTI&TYYLI KUVAT….

Syksy ASUSTEET…

Syksy KENKIÄ….


SHOPPAILU BAG…
KESTOKASSIEN LISÄKSI käytän Shoppailukasseja, tavaroiden ja ostosten kuljettamiseen.
TRENDIKÄS SHOPPAILUBAG löytyi Viro ja sitten Verkkokaupasta, jota käytän myös SHOPPAILUUN.
Trendikäs MINIKASSI on REPPU ja Avaimenperä. Olen etsinyt MINI Käsilaukkua, EN ole vielä löytänyt.



Kiva ja Kiehtova HAIKON KARTSNOHOTELLI, PUISTO päivä pitkästäaikaameidän SERKUSTEN Kesken. Viihdyin hyvin ja aika meni äkkiä, liian äkkiä kuten yleensä viikonloppuna.
SUOJELEN YKSITYISYYTTÄNI….Perhettä, Ystäviä ja Läheisiä, EN KUVAA Heitä enkä Itseäni kokonaan tämän takia. EN myöskään ole Aina Yksin, minulla on Perhe ja Ystävät, Tuttavat. …Perhe ja Läheiset IHMISET TUNTEVAT minut, harva ihminen Tunteen Oikeasti.
EN siis ELÄ SOMESSA, vaan YksityisElämässä joka on AITOA, ARKI ELÄMÄÄ, Hyvät ja Huonot päivät, Ajat kuten KAIKILL MEILLÄ IHMISILLÄ. TOIVO on aina Elämässä, Päivä Kerrallaan….HYMY