TALVI 2021….TOPPATAKIN ALLA

KOTONAKIN voi JUHLA PUKEUTUA…

Minun Lapsuudenperheessä 5 Henkeä oli tapana valmistautua JUHLIIN Yhdessä. Tarkastettiin ajoissa Aikuisten ja Lasten JUHLA VAATTEET…Jos huomattiin jotain puutetta ehti vielä käydä kaupassa ostamassa.

KOTONA Pukeuduttiin. Mm ITSENÄISYYSPÄIVÄN ja JOULUN VIETTOON.

Minun ÄITINI Tykkäsi myös Järjestää JUHLIA, Vietettiin Syntymäpäviä Äidin ja Isän 60…70 jne. Kun Äitini kuoli jo yli 20 vuotta sitten, juhlimme Isän Syntymäpäiviä ja JUHLAPYHIÄ YHDESSÄ: Me 3 Tytärtä ja Lapsenlapset järjestimme Juhlat yhdessä. Isäkin on nyt kuollut. SUKULAISETKIN Äitin puoletaovat Jårjestäneet Juhlia. Tykkään ja VIIHDYN SUKULAISJUHLISSA.

ME LAPSET ja Lapsenlapset jatkamme perinteitä, jo seuraavaan sukupolveen….. PERHE on TEAM. SUOSITTELEN Lämpimästi

JUHLITTIIN myös Pitkään Meidän Lasten NIMIPÄIVIÄ Myös.

JUHLA KOTI, ITSENÄISYYSPÄIVÄ 2021

Glitter NEULETAKKI ja Juhla TOPPI

NAHKAHOUSUT, Kapea malli

Minä tykkään enemmän Hameista kuin Housuista, mutta nämä Nahkahousut ovat kivat. HYMY

Hopea Glitter…NEULETAKKI

&Rintaneula Kiinnityksenä

KORUT….

Korvakorut ja Rintaneula

Juhla TOPPI…

Näin tarkenee esim. Yökerhoissa

NAHKAHOUSUT

Kapea malli ja Lämpimät

Kotona Tykkään pitää jalssa VILLASUKKIA Itse Neulotut tai Töppösiä Jalassa, HYMY

ARKI TALVI STYLE…

NEULEPAITA, alla Trikoopaita

NAHKAHOUSUT

NEULEPAITA Ihana Vihreä…tämä sävy

Ihanan pehmeä ja Lämmin Neulepaita. Neulapaidan alla Trikoopaita.

Käytän ja Tykkään NEULEVAATTEISTA, Ympärivuoden. HYMY

NAHKAHOUSUT…

KOTIVAATTEET….

Käytätkö Kotona oman Perheen parissa KOTIVAATTEITA.

Minä, PERHE tykkämme ja Käytämme. Minulla on esim Trikoopaita ja Legginsit ta iVelurihosut. Neuleivbi tai takki. Lisäksi Käytän Töppösiä ja Villaksukkia Kotona. GOLLAGEVAATTEET ovat minulla Kotivaatteita mm.

Tykkäätkö ja Käytätkö sinä Kotivaatteita.

TOPPATAKKI 3/4 on nyt Käytössä. Meillä SUOMESSA Oli yli 2 viikon, PAKKAS AIKA…Nyt on onneksi vain muutama aste pakkasta siis lauhemaa, Lunta kyllä onmaassa, Tykkään

JOULUKAKENTERI vaihtuu PIPARIKALENTERIIN 13. – 24. Joulukuuta, ….Katso Lisää Kuvia&Info Puutarha/Parveke 2021.

KATSO Lisää Puutarha, Parveke SYKSY/TALVI…..

I’m Heini

Welcome to My FASHIOMBLOG&LIFESTYLE HXSTYLE.net By Heini.

Enjoy&Like Take Photos, Write&Blogging…

Intrested CULTURE, FASHION&Healthy Lifestyle, Friends&Family. …Simple&Little Things in Life. …BLOG&I have SOME&INTERNET Friends around World and Here SUOMIFINLAND where I live, Thankfull Connection…See U. SMILE

Let’s connect

Viimeisimmät artikkelit